Bioenergoterapia

Bioenergoterapia jest uznaną formą terapii, pozwalającą w naturalny sposób uaktywnić procesy samouzdrawiania organizmów. Jest to całokształt nieinwazyjnych metod oddziaływania na organizm drogą wyrównania energetyki człowieka. Ma na celu eliminację stanu chorobowego, oczyszczenie ze złogów, regenerację uszkodzonych tkanek, przywrócenie sprawności funkcjonalnej poszczególnych narządów.

Bioenergoterapeuta, dzięki swoim zdolnościom, może kierować przepływem energii i odblokowywać kanały energetyczne, którymi ona płynie. W ten sposób dociera do źródła choroby i tam skupia swoje działanie. Dzięki temu organizm odzyskuje równowagę i uruchamiają się w nim naturalne procesy uzdrawiania oraz regeneracji tkanek.Bioenergoterapię wykorzystuje się najczęściej w leczeniu przewlekłego bólu, w tym bólów kręgosłupa i stawów, alergii, chorób przewodu pokarmowego oraz chorób narządów płciowych. Skuteczna jest również w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, nerwicy i bezsenności. Pomaga zwalczać skutki przewlekłego stresu i wzmacnia odporność organizmu.

Bioenergoterapia jest metodą tak uniwersalną, że z jej wsparcia można skorzystać praktycznie przy każdej dolegliwości. Ponadto bioenergoterapeuta jest w stanie określić u osoby zdrowej, na jakie choroby jest narażona i na co powinna zwracać szczególną uwagę. Może dodatkowo zasugerować odpowiednią suplementację preparatami witaminowo-mineralnymi oraz omówić z pacjentem zmianę diety i trybu życia.

Bioenergoterapeuci mogą zalecić pacjentom także kontakt z innymi specjalistami medycyny naturalnej i radiestetą, który może sprawdzić nasze otoczenie pod kątem złego wpływu na zdrowie i samopoczucie psychiczne. Bioenergoterapeuta nigdy nie wymaga od pacjenta odstąpienia od leczenia konwencjonalnego, bowiem terapia za pomocą energii jest tylko wsparciem na drodze do uzdrowienia.Sam zabieg podzielony jest na etapy, w których bioenergoterapeuta najpierw oczyszcza organizm ze złej energii, następnie przekazuje swoją, rozprowadza ją po ciele chorego, stabilizuje i na koniec odcina się od osoby leczonej, pozostawiając w jej ciele własną energię.Niektóre z zabiegów mogą tak mocno wyeksploatować bioenergoterapeutę, że przez pewien czas nie może on przyjąć następnego pacjenta. Podczas przekazywania energii dłonie bioenergoterapeuty krążą wokół naszego ciała, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać ciepło, zimno lub wibracje pomiędzy swoim ciałem a dłoniami terapeuty. Liczba zabiegów zależy od potrzeb pacjenta i zawsze dobierana jest indywidualnie.