Terapie oczyszczające (toksyny, pasożyty)

Ciągłe zmęczenie, zaburzenia snu, drażliwość, bóle głowy, stawów i kości, zgrzytanie zębami, nawracające dolegliwości żołądka, obniżona odporność organizmu, alergie, zły stan skóry, włosów i paznokci, ,,worki” pod oczami, nadwaga, a może niepokojący spadek masy ciała? Złe samopoczucie mimo dobrych wyników badań zastanawia i niepokoi? Często kładziemy to na karb przemęczenia, zagonienia, nadmiaru obowiązków, a przyczyna może być zupełnie inna – obecność pasożytów w naszym organizmie.

Producenci oferują nam specyfiki na wszelakie dolegliwości, nie zwracając uwagi na skutki uboczne zalecanych produktów ani na to, że ich działanie jest krótkotrwałe lub też, że w ogóle nie osiągamy pożądanych efektów. Ciągle zapominamy o tym, że należy wyeliminować przyczyny, a nie objawy.

Pasożyty mogą siać spustoszenie w naszym organizmie nawet do końca życia, jeżeli nie powiążemy ich z nękającymi nas dolegliwościami i chorobami. Należy także pamiętać, że nie zawsze są one wykrywane przy okazji badań. Przyjmowanie leków przeciw pasożytom, gdy nie wykazują ich badania, budzi obawy ze względu na szkodliwe dla organizmu objawy uboczne.

Co robić, by chronić się przed tym problemem? Można stosować preparaty ziołowe, które mają wprawdzie słabsze działanie, ale nie wywołują wspomnianych skutków ubocznych.

Dodać trzeba, że sama suplementacja nie wystarczy. Ważne jest stosowanie odpowiedniej diety i przestrzeganie zasad higieny . Najlepiej jest także, by wszyscy członkowie rodziny przeprowadzili kurację jednocześnie. Oczywiście niezbędne jest wprowadzenie odpowiedniej diety. Zdrowe odżywianie jest przecież konieczne, gdy jesteśmy zdrowi, a w przypadku niedomagań organizmu spowodowanych pasożytami żyjącymi głównie w jelitach jest szczególnie ważne.